Sledujte nás na Facebook-u. Sledujte nás na Instagram-e.

Darujte 2% zvieratkám

Stiahnite si potrebný formulár pre rok 2022:

Link pre skopírovanie:

https://drive.google.com/drive/folders/19LiIh7pHqGZbRJG1IYuAcN9FwPvX-pQU?fbclid=IwAR32-odTGItpzRgRUEnNY6k6iDQXqebYpGnzbDpIfuu99DVI2_UL9RKGhwo

Ako poukázať 2 % z daní elektronicky:

Občianske združenie U PSEJ MATERE KYSUCE – ranč Korňa pomáha nechceným a opusteným zvieratám. V rámci možností nalezencovi zabezpečíme veterinárne ošetrenie, očkovanie, každé zvieratko nám veterinár začipuje a hľadáme mu nový domov. Ak je to len trochu možné, sučky a mačičky dávame strerilizovať, aby neprichádzali na svet ďalšie nechcené šteniatka a mačiatka. Zvieratká, ktoré sú dočasne umiestnené u nás a u dobrovoľníkov, je treba živiť a poskytovať im vhodné podmienky na život.

Toto všetko chce priestory, ľudí, nadšenie, obetavosť a najmä peniaze. Vaša pomoc darovaním dvoch percent z daní je tá najjednoduchšia cesta, ako nášmu občianskemu združeniu pomôcť zabezpečiť starostlivosť o tieto zvieratká. Táto forma pomoci Vás nebude nič stáť.

Prečo darovať dve percentá práve OZ U psej matere Kysuce – ranč Korňa

Naše OZ počas dlhoročnej činnosti poskytlo druhú šancu mnohým bezprizorným a týraným psíkom a mačičkám.

Fungovanie OZ zabezpečujeme výlučne z vlastných, súkromných zdrojov za pomoci zopár sponzorov. Preto sú dve percentá z dane pre nás existenčne nesmierne dôležité.

Najväčšie finančné náklady sú na veterinárnu starostlivosť a na krmivo.

Mnohé zvieratká k nám prichádzajú choré, týrané a zdevastované bezcitnými a nezodpovednými ľuďmi. Mohli by sme napísať celú knihu o utrpení, ktoré zvieratám spôsobujú „páni tvorstva“. Myslíme si, že nás už nič neprekvapí a následne sa k nám dostane zvieratko, ktorého váha by mala byť cca 40 kg a ono má sotva 15... Ledva sa drží na nohách, po tele má rany po surovom, bezohľadnom zaobchádzaní. Alebo nám niekto zatelefonuje, že na ceste už druhý deň leží zrazený psík...

Ak sa nám podarí takéto zvieratká zachrániť, tak len vďaka nesmiernemu úsiliu a starostlivosti veterinárov. A to všetko stojí nemalé peniaze.

Pokiaľ ide o krmivo, vyhladované zvieratká postupne rozkrmujeme slabým, lacným krmivom, aby sme obnovili ich schopnosť prijímať potravu. Ostatné zvieratká by sme radi kŕmili kvalitným krmivom, žiaľ, nie je to možné. Cena kvalitného krmiva sa rádovo pohybuje okolo 30 eur za 15 kg vrece, a naše finančné zdroje sú obmedzené. Preto často musíme kvalitnejšie krmivo miešať s lacným, „tescáckym“ krmivom, doplňujeme ho vareným mäsom, či starým pečivom.

A to sme ešte nespomenuli čistenie (čistiace a dezinfekčné prostriedky), náklady na energie, vodu, teplo a veľa, veľa iných výdavkov potrebných na zabezpečenie chodu OZ.

Preto sme radi, že je tu možnosť podarovať dve percentá z daní, ktoré ináč pohltí bezodný štátny rozpočet.

Môžete namietať, že na prvom mieste sú predsa ľudia... Áno, ale koľko nadácií, zbierok a iným spôsobom získaných financií ide na potreby chorých, starých a postihnutých ľudí...

Ale kto sa postará o zvieratá, ktoré nemôžu za to, že sú na ulici, ktoré nemôžu za to, že sa ocitli v ťažkej, bezvýchodiskovej situácii, ktorú spôsobili len a len ľudia.

A preto im zasa iní ľudia musia pomôcť, aby sa z tejto situácie dostali a aby sa z bezprizorných zvierat nestala hrozba.

Verte, že takých „bláznov“, ktorí pomáhajú zvieratám a robia to bez nároku na mzdu, na akúkoľvek odmenu, dokonca na svoje vlastné náklady, je veľmi málo. Občianskym združeniam (až na malé výnimky) nepomáha ani štát ani mesto. Sme odkázaní na vlastné, súkromné zdroje.

Preto všetkých milovníkov zvierat touto cestou prosíme:

Podporte naše OZ dvoma percentami z Vašich dní.

Všetkým, ktorí nás v minulosti podporili a všetkým, ktorí nás podporia aj v tomto období svojimi dvoma percentami z dane patrí naša úprimná vďaka

Ako darovať 2% dane

Ak ste podnikateľ alebo osoba, ktorá sama podáva daňové priznanie:

  • v tlačive daňového priznania je priamo kolónka na uvedenie subjektu uchádzajúceho sa o 2%. Ako právnická osoba si môžete zvoliť viacero subjektov.

Ak ste zamestnanec, t.j. Váš zamestnávateľ za Vás podáva daňové priznanie:

  • vyplňte tlačivo Vyhlásenia o poukázaní do výšky 2% zaplatenej dane a spolu s tlačivom Potvrdenie o zaplatení dane (potvrdí zamestnávateľ)
  • tento rok sa obe tieto tlačivá podávajú výlučne na daňový úrad podľa Vášho bydliska

Blizžšie info na stránkach rozhodni.sk

Identifikačné údaje pre podanie 2% z dani

IČO: 45999783

Forma: Občianske združenie

Meno: U psej matere Kysuce - Ranč Korňa

Sídlo: Korňa 430, 023 21 Korňa

Do kolónky ROK sa píše 2022

ĎAKUJEME

244501_00623_main.jpg
244502_00611_Document-page-001.jpg
244503_325148212_616989596902206_8746239013271697870_n.jpg
244504_3.jpg
244506_1.jpg
244507_4.jpg
244508_6.jpg
U psej matere - Ranč Korňa © 2009 | Všetky práva vyhradené